Kolektory słoneczne

Człowiek zna energię słoneczną od tysiącleci, ale nauczył się ją wykorzystywać w sposób bezpośredni dopiero niedawno. Nasze przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw coraz większym potrzebom ekologicznego i oszczędnego pobierania energii elektrycznej. W asortymencie firmy można znaleźć zatem funkcjonalne kolektory słoneczne, które dają możliwość przetwarzania promieniowania słonecznego w energię cieplną. To innowacyjna technologia, które wykorzystuje naturalne rozwiązania.

Nasza firma sprzedaje i instaluje kolektory słoneczne na terenie całego krawju, choć nasze biuro znajduje się w Warszawie i w Bielsku-Białej. Zawsze podchodzimy do zlecenia indywidualnie oraz realizujemy je na najwyższym poziomie. Aby dane urządzenie fotowoltaiczne działało poprawnie, ważny jest dobór odpowiedniego modelu oraz jego właściwy montaż. Profesjonalne doradzamy naszym Klientom już na etapie kupna kolektorów słonecznych.

Rozkład promieniowania słonecznego w Polsce.
Rys. 3. Rozkład promieniowania słonecznego w Polsce.

Polska ma dość wysoki potencjał energetyczny promieniowania słonecznego, sięgający 1200 kWh/m2. Daje to duże możliwości zastosowania nowoczesnych kolektorów słonecznych, charakteryzujących się dużą wydajnością, nawet w dni pochmurne, czy w okresie jesienno-zimowym. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania w jednym? Tak, to możliwe! Oferowane przez nas zestawy solarne cieszą się już ogromną popularnością na rynku – warto, abyś Ty również zainwestował w przetwarzanie promieniowania słonecznego bezpośrednio w energię elektryczną.

Rys. 4. Charakterystyka promieniowania słonecznego.
Rys. 4. Charakterystyka promieniowania słonecznego.

Rys. 5. Szacunkowe pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową z instalacji solarnej przy wykorzystaniu kolektorów próżniowych.
Rys. 5. Szacunkowe pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową z instalacji solarnej przy wykorzystaniu kolektorów próżniowych.

Dostarczane przez firmę Romicki Eko System zestawy solarne składają się z:

  • próżniowych kolektorów rurowych, posiadających międzynarodowe certyfikaty jakości
  • zestawów montażowych armatur solarnych złożonych z produktów takich renomowanych firm jak: VOSS GmbH, Austria Email, Reflex, Frysko czy Ostaco.

Fot. 1. Elementy zestawu solarnego.
Fot. 1. Elementy zestawu solarnego.

Zainteresowanych kupnem najlepszych kolektorów słonecznych w zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami przedsiębiorstwa Romicki Eko System w siedzibie w Warszawie bądź telefonicznie.

 

Jak to działa?

Próżniowy kolektor słoneczny przejmuje promieniowanie słoneczne dzięki powłokom absorpcyjnym, znajdującym się w każdej z rur. Hermetyczna kapilara umieszczona wewnątrz rury, wypełniona czynnikiem o niskiej temp. wrzenia, przejmuje energię cieplną i podgrzewa płyn solarny krążący w instalacji. Gorący płyn trafia następnie do wężownicy, znajdującej się w zasobniku z wodą, podgrzewając ją. Ochłodzony czynnik grzewczy powraca do kolektora słonecznego, by powtórzyć cały cykl. Powyższy schemat jest najprostszym układem solarnym.

Rys. 6. Budowa rury próżniowej.
Rys. 6. Budowa rury próżniowej.

Oferowane przez nas zestawy można łączyć z piecami węglowymi, kotłami gazowymi i olejowymi, pompami ciepła, czy też na pellety. Poza podgrzewaniem wody użytkowej z powodzeniem można je stosować do współpracy z instalacjami c.o., czy podgrzewaczami wody basenowej.

 

Zalety

Oferowane przez nas systemy solarne:

  • umożliwiają optymalne wykorzystanie energii promieniowania rozproszonego, co pozwala na zwiększenie uzysku solarnego w okresie jesienno-zimowym i w dni pochmurne,
  • pozwalają na zaoszczędzenie ponad 70% rocznych kosztów energii potrzebnej do podgrzania cwu,
  • koszt instalacji zwraca się po 6-8 latach,
  • okres ich eksploatacji sięga 30 lat,
  • objęte są 5- letnią gwarancją,
  • bezapelacyjnie przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych,
Kalkulatory

Promocje
w naszej firmie

Aktualności
z branży